Nadační fond

Nadační fond

Podporuje lidi s handicapem a poruchami příjmu potravy.

„Sama jsem si prošla poruchou příjmu potravy a svoji zkušenost chci předat dál.  Na svém vlastním příkladu a za pomoci odborníků chci vysvětlit, jak důležitá je pro vývoj člověka správná výživa i psychická pohoda. Netýká se to jen mladých lidí nebo sportovců, ale širokého spektra lidí.“

Fond Gábi se opírá o dva základní pilíře aktivit:

  • vzdělávací  – podporuje informovanost u nemocných, ale i v celém rodinném systému
  • přímá pomoc v léčení – formou kručinku, poradenství a terapeutické práce pro jednotlivce i rodiny

Rada fondu

Gabriela Soukalová

Zakladatelka fondu

prof. MUDr. Hana Papežová, CSc.

Prof. MUDr. Hana Papežová, CSc. vystudovala FVL UK. K rozhodnutí studovat medicínu u ní přispěla rodinná tradice a touha po politicky nezávislém povolání. Během studia pracovala jako pomocná vědecká síla v Ústavu genetiky u prof. Štarka a ve Fyziologickém ústavu u prof. Mareše, což ji motivovalo k další výzkumné práci. Zájmový psychiatrický kroužek a setkání s osobnostmi v psychiatrii, profesory Vondráčkem, Dobiášem a primářem Plzákem, přispěly k dalšímu výběru specializace. Po promoci nastoupila do Výzkumného ústavu psychiatrického. Roku 1983 se vrátila na 1. LF UK, kde setrvala dodnes. Kromě 2 let strávených v Nathan Kline Institute for Psychiatric Research NYU v USA, kde získala pod vedením prof. Volavky zkušenosti ve výzkumu zaměřeném na násilí v psychiatrii i pro vedení postgraduální výuky. Jejím klinickým i výzkumným zaměřením se ale stala problematika poruch příjmu potravy. Postupně vzniklo Centrum pro poruchy příjmu potravy s denním stacionářem a specializovanou ambulantní péči. Společně s kolegy tu vychovala více než desítku postgraduálních studentů, kteří se uplatnili u nás i v zahraničí. Centrum spolupracuje od osmdesátých let s významnými pracovišti celého světa v klinickém výzkumu i prevenci. Výuka se zaměřuje nejen na lékaře a psychology, ale i na nutriční terapeuty a v preventivní oblasti spolupracují s učiteli a metodiky prevence. Sounáležitost k 1. LF UK pro prof. Papežovou zůstává ctí i zásadní podporou a inspirací v uskutečnění odborných cílů, a zárukou zachování tradice úcty ke vzdělání, významným osobnostem i etickým principům výzkumu.

Ing. Vladimir Kludaj

Vlado je expert na emoce, profesionální kouč, terapeut Cesty a učitel osobního rozvoje. Je autorem a zakladatelem Školy Vědomého koučinku a programu Emoce jsou tvoje síla. Rád propojuje svoji práci se sportem a přírodou ve formě zážitkových programů. Využívá znalosti a zkušenosti z diplomacie, vedení velkých firem a z více jak 10leté praxe v oblasti koučování, mentoringu, leadershipu, terapie a transformačního léčení. Je partnerem jak skupinám, tak jednotlivcům na cestě osobního rozvoje, poznání a změn. Podpoří vás při hledání odpovědí na vaše otázky v oblasti chování, návyků i přesvědčení. Vlado miluje hory, přírodu, skialpinismus, námořní jachting a hlavně lidi.

Ing. Martina Fau

Martina je profesionální kouč a trenér. Posledních 10 let se věnuje NeuroCoachingu, vychovala stovky profesionálních koučů, má certifikaci PCC (Professional Certified Coach) získanou u ICF (International Coach Federation) v USA a vede certifikační mentorinky pro kouče. Těší ji poznávat jedinečné talenty a silné stránky lidí a učit je těžit z nich v každodenním životě. Kombinací bohatých zkušeností s Human Design systémem a principy Feng Shui vzniká v její dílně unikátní architektura pro životní úspěchy, zdraví a správné sebevyjádření člověka ve světě. Martina je vášnivá navigátorka v kokpitu veteránských aut na setinových rallye, a stejně jako pocit vítězství s mechanickými stopkami, miluje zažívat úspěchy a proměny svých klientů.

Marek Soukal

Marek studoval ve Spojených Státech anatomii, lingvistiku a statistiky. Během studia pracoval na obchodních IT geo-meteorologických projektech, zahrnujících projektový management a sběr dat pro aplikační účely. Po dokončení studia pracoval jako profesor anatomie, a ve volném čase vytvářel vzdělávací programy pro místní atletické skupiny. Po čase dostal i několik pracovních nabídek v Číně, kde působil jako pedagog a následně se zde věnoval obchodu. Po návratu do ČR navázal na mezinárodní obchod, především na prodej, expandování evropských produktů do Asie a vývoj korporačního ERP systému. Marek tráví svůj volný čas boulderingem nebo tancem. Zajímá se o digitální média a miluje kvalitní červené víno.